KOSTKA RUBIKA czym jest i jak ją ułożyć ?

Czym jest Kostka Rubika?

Kostka Rubika to zabawka logiczna, najczęściej sześcienna łamigłówka która na rynku pojawiła się około 50 lat temu, a mimo to wciąż cieszy się ogromną popularnością. Sukces łamigłówki rozrósł się do takiej skali, że organizowane są mistrzostwa świata w układaniu kostki Rubika na czas, organizowane w różnych miastach na całym świecie.Klasyczna kostka Rubika to sześcian w formacie 3x3x3 z kolorowymi kwadratami na czarnym tle.

Istnieje jednak cała masa innych kostek zarówno sześciennych w różnych formach jak i w kształcie piramidy czy, czworokątów o różnej ilości pół , ośmiościennych, dwunastościennych, a nawet kostek o innych nietypowych kształtach

NAJLEPSZY PREZENT

  • ROZWIJA INTELEKT I PAMIĘĆ – Idealny prezent dający radość i jednocześnie rozwój zdolności zapamiętywania i nauki dzięki ciągłemu zmuszaniu naszych szarych komórek do asertywnego poszukiwania rozwiązań.
  • ROZWIJA NAWYK SKUPIENIA I UWAŻNOŚCI – Pozwala wyuczyć skupienie uwagi na jednej czynności, co w dzisiejszych czasach jest wyjątkowo trudne.
  • ROZWIJA ZDOLNOŚCI MYŚLENIA PRZESTRZENNEGO I ANALITYCZNEGO – Dzięki konieczności zapamiętywania pozycji i kolorów w przestrzeni w naszym mózgu powstają nowe połączenia neuronalne odpowiedzialne za myślenie przestrzenne i analityczne.
  •  ROZWIJA POŁĄCZENIA WZROKOWO-MANUALNE – Z czasem układanie kostki stanie się prostsze i szybsze a dzięki temu wykształcą się dodatkowe połączenia odpowiedzialne za szybsze przekazywanie informacji pomiędzy okiem a dłońmi.
  • DAJE BARDZO DUŻO RADOŚCI I ZABAWY – Będąc ciekawą alternatywą dla gier komputerowych lub rozpraszających socjale mediów.
  • DLA KAŻDEGO I W KAŻDYM WIEKU– Daje możliwości zabawy i rozwoju zarówno dla dzieci, młodzieży jak i osób starszych.

Dodatki dla miłośników kostek Rubika- zwiększające potencjał umysłowy.

Gry pamięciowo-zręcznościowe które naprawdę rozwijają i ćwiczą pamięć to nowość na naszym rynku. Dodatkowo wspomagają tz małą motorykę , refleks , rozwijają również rozwój oczu czy słuchu i najważniejsze wpływają na zdolności koncentracji i zapamiętywania. Wybraliśmy dla Państwa według nas dwa najlepsze modele , różniące się od innych jakością muzyki , dźwięku i kolorów , wykonania, a w szczególności posiadaniem certyfikatów bezpieczeństwa („CE” , „Certificate of Origin” , „EN71 certificate” „RoHS”) sprawdzonej firmy i w super dobrej cennie.

ELEKTRONICZNA GRA PAMIĘCIOWA MEMORY CUBE LEOBLOX Cenna 19,99 zł

ELEKTRONICZNA GRA PAMIĘCIOWA MEMORY PAD LEOBLOX Cenna 29,99 zł

Jakie Kostki najlepiej wybrać?

Pamiętajmy aby zawsze kupować oryginalne kostki oznaczone” ® ” .

Podczas audytu wiele kostek nie posiadało wymaganych certyfikatów takich jak znak „CE” , „Certificate of Origin” , „EN71 certificate” – odpowiedzialny za dopuszczenie produktu dla dzieci.  

Leoblox to marka, która powstała aby dostarczać produkty wysokiej jakości, które gwarantują maksymalną satysfakcję. Wprowadzamy szereg produktów HQP (High Quality Product – produkty najwyższej jakości na rynku. Nadzór wszystkich etapy wprowadzania produktu na rynek pozwala uzyskać pełną kontrole i odpowiedzialność za produkty które sprzedają.

Jakie są rodzaje Kostkek ?

KLASYCZNA oraz jej odmiany – Klasyczna kostka to 3x3x3, istnieje też prostsza 2x2x2, oraz bardziej skomplikowana 4x4x4 , rekord kostki tego typu to 33x33x33. Mogą występować w różnych kolorach i odmianach poniżej znaleźliśmy według nas najlepszej marki na rynku w super cenie oraz z mnóstwem gratisów.

KOSTKA 3x3x3 PROFESJONALNA GRATISY : PRZEWODNIK UKŁADANIA LEOBLOX CENA 39,99 zł

KOSTKA 3x3x3 PROFESJONALNA GRATISY :GRA MEMORY CUBE LEOBLOX CENA 49,99 zł

KOSTKA 3x3x3 PROFESJONALNA GRATISY :GRA MEMORY PAD LEOBLOX CENA 59,99 zł

KOSTKA PIRAMIDA( Pyraminx) – w przeciwieństwie do kostek tradycyjnych, kostka Piramida posiada ściany będące różnokolorowymi trójkątami składającymi się z mniejszych trójkątów. Mogą występować w różnych kolorach i odmianach poniżej znaleźliśmy według nas najlepszej marki na rynku w super cenie oraz z mnóstwem gratisów

PIRAMIDA KOSTKA ORYGINALNA GRATISY : PRZEWODNIK UKŁADANIA KOSTKI LEOBLOX CENA 39,99 zł

PIRAMIDA KOSTKA ORYGINALNA GRATISY: GRA MEMORY CUBE LEOBLOX CENA 49,99 zł

PIRAMIDA KOSTKA ORYGINALNA GRATISY: GRA MEMORY PAD LEOBLOX CENA 59,99 zł

PIRAMIDA KOSTKA ORYGINALNA GRATISY: PRZEWODNIK UKŁADANIA KOSTKI 3X3 LEOBLOX CENA 39,99 zł

PIRAMIDA KOSTKA ORYGINALNA GRATISY: GRA MEMORY CUBE LEOBLOX CENA 49,99 zł

PIRAMIDA KOSTKA ORYGINALNA GRATISY: GRA MEMORY PAD LEOBLOX CENA 59,99 zł

KOSTKA ASYMETRYCZNA (MIRROR) – należy do oddzielnej grupy kostek. Nie posiada różnokolorowych ścianek i w całości jest jednobarwna . Charakteryzują się tym, iż podczas układania zwraca się uwagę na kształt, a nie kolory. Po rozłożeniu sześcian staje się nieregularną bryłą, a zadaniem układającego jest ponowne ułożenie sześcianu.  Mogą występować w różnych kolorach i odmianach poniżej znaleźliśmy według nas najlepszej marki na rynku w super cenie oraz z mnóstwem gratisów.

KOSTKA ZŁOTA 3x3X3 PROFESJONALNA LEOBLOX CENA 39,99 zł

KOSTKA ZŁOTA 3x3X3 PROFESJONALNA GRATISY: GRA MEMORY CUBE LEOBLOX CENA 49,99 zł

KOSTKA ZŁOTA 3x3X3 PROFESJONALNA GRATISY: GRA MEMORY PAD LEOBLOX CENA 59,99 zł

KOSTKA SREBRNA 3x3X3 ORYGINALNA LEOBLOX CENA 39,99 zł

KOSTKA SREBRNA 3x3X3 ORYGINALNA GRATISY: GRA MEMORY CUBE LEOBLOX CENA 49,99 zł

KOSTKA SREBRNA 3x3X3 ORYGINALNA GRATISY: GRA MEMORY PAD LEOBLOX CENA 59,99 zł

Skąd pochodzi Kostka Rubika ?

Kostka Rubika została wynaleziona w 1974 roku przez węgierskiego inżyniera Erno Rubika. Początkowo miała to być jedynie pomoc naukowa dla studentów rozwijająca wyobraźnię przestrzenną brył geometrycznych. Niestety prototyp rozpadł się na kawałki podczas zajęć .  Ten drobny wypadek zapoczątkował projekt stworzenia mechanizmu, dzięki któremu poszczególne części mogą przemieszczać się niezależnie od pozostałych, bez naruszania integralności całości.

W taki sposób powstała klasyczna wersja kostki Rubika, która w zawrotnym tempie zyskiwała popularność na całym świecie. Nic nie wskazuje na to aby jej popularność słabła i miała kiedykolwiek zniknąć z półek sklepowych. Wręcz przeciwnie , ostatnio powstają nowe jej odmiany oraz wzrasta ilość zwolenników tej zabawki .

Aby jednak nową umiejętnością zaskoczyć siebie i przyjaciół musisz poznać kilka istotnych faktów…

Pierwsze i najważniejsze: Kostka jest dla każdego, także dla Ciebie! Kostka nie jest zabawką dla wybrańców, nawet jeśli część z nich tak uważa sugerując innym, że do jej ułożenia trzeba być mózgiem na miarę Einsteina… Prawda jest taka, że nie są potrzebne do tego absolutnie żadne specjalne umiejętności 🙂 Aby układać kostkę nie potrzebujesz także znać jakichś magicznych sztuczek, bo wszystko opiera się na pewnych algorytmach, gotowych schematach ruchów. Wystarczy się ich nauczyć 🙂

Nie ma jednej uniwersalnej metody układania kostki , a sposobów na poradzenie sobie z kolorowym sześcianem jest co najmniej kilka. Jedne pozwalają układać w czasie poniżej 10 sekund, inne pozwalają … po prostu układać.

Algorytmy Kostka Rubika – czyli jak ułożyć ?

KOSTKA RUBIKA to gra logiczna jest świetnym prezent dla każdego .Przyjęło się mówić że to tylko zabawki dla dzieci ale to coś znacznie więcej. Zobaczmy jak ułożyć Kostkę ?

Najprostszym sposobem ułożenia Kostki jest znajomość reguł czyli sekwencji ruchów . Ruchy te często określane są jako algorytmy Kostki . Dzięki nim ułożenie Kostki jest dużo prostsze. Zapamiętanie technik oraz sprawne zastosowanie odpowiednich algorytmów wymaga poświęcenia odrobiny czasu na naukę ale dzięki temu możemy znacznie pobudzić nasz mózg do rozwoju oraz budowy nowych połączeń neurologicznych .

43 tryliony (43 252 003 274 489 856 000 – Chat GTP mógłby się uczyć od graczy:) możliwych kombinacji ułożeń kostki 3×3 i tylko jedna kostka jest ułożona. Niesamowite, prawda? Nauczysz się ułożyć każdą kostkę Rubika i wszystkie jej warianty bez mrugnięcia okiem. Wszystko czego Ci trzeba to:

  • Kostka w wersji 3x3x3 – bez niej raczej ciężko, 
  • Umiejętność rozróżniania kolorów – dosyć istotne, choć nie aż tak ważne…
  • Wiedza o tym, która to prawa ręka, a która lewa – bywa naprawdę pomocne.  
  • Odrobina wyobraźni i nieco więcej cierpliwości – to ostatnie może się przydać…
Kategorie: .

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder